| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 80 V |
| Tolerance | -30 %, 50 % |
| Length | 3.9116 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 2.4892 mm |
| Depth | 2.5 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Impedance | 5.1 kΩ |
| Current Rating | 150 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.5 Ω |
| Max Current Rating | 150 mA |
| Test Frequency | 10 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance | 100 µH |
| Max DC Current | 150 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1193
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56160
Ext.Price$0.56160
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56160 | $0.56160 |
| 10 | $0.45187 | $4.51870 |
| 25 | $0.41328 | $10.33200 |
| 50 | $0.37799 | $18.89950 |
| 100 | $0.34571 | $34.57100 |
| 300 | $0.32926 | $98.77800 |
| 500 | $0.31360 | $156.80000 |
| 1000 | $0.29614 | $296.14000 |
